Aktualności

          • Wcieczka klas IVa i IVb do Ojcowskiego Parku Nrodowego

          • 26 maja uczniowie klas IVa i IVb wzięli udział w wycieczce do Ojcowskiego Parku Narodowego.

            26 maja uczniowie klas IVa i IVb wzięli udział w wycieczce do Ojcowskiego Parku Narodowego.

            A tak swoją przygodę w Ojcowie opisała jedna z uczestniczek wyjazdu:

            Wyjechaliśmy około 8 rano spod naszej szkoły. Po 2 h byliśmy na miejscu, gdzie przywitał nas pan Paweł – nasz przewodnik.

            Na wstępie opowiedział o Ojcowskim Parku, a mnie najbardziej zaciekawiło to, że w tym najmniejszym parku w Polsce jest aż 700 jaskiń.

            Pierwszym punktem wycieczki był Zamek Kazimierzowski. Niestety najważniejszego budynku tam nie było. Zostały dwie wieżyczki i studnia. Następnie przeszliśmy długą ścieżką przez las aż do jaskini. Co ciekawe, były w niej pomieszczenia takie jak kuchnia i sypialnia, w których według legendy ukrył się Władysław Łokietek przed królem czeskim. Jest największą jaskinią parku. Moją uwagę szczególnie zwróciły skały, które jakby lały się z sufitu. Były to stalaktyty. W czasie I wojny światowej jaskinia ta służyła za schronienie miejscowej ludności.

            Następnym punktem wycieczki była Brama Krakowska, która służyła dawniej za drogowskaz. Poinformowano nas, że z tego miejsca zostało 15 km do Krakowa.

            Kolejnym przystankiem było źródło miłości. Legenda głosi, że jeżeli kobieta i mężczyzna napiją się wody w tym samym momencie, to będą razem na zawsze. Tuż obok była jaskinia, która służyła jako schronienie dla bydła podczas burzy. Podobno o północy otwiera się w niej przejście.

            Następnie przemieściliśmy się pod Maczugę Herkulesa. Jej nazwa pochodzi od kształtu skały. Jest zbudowana z wapieni skalistych. Jest bardzo charakterystyczna i zrobiła na mnie wrażenie. Teraz rozumiem, dlaczego jest wizytówką Ojcowskiego Parku Narodowego.

            W pobliżu stał Zamek w Pieskowej Skale. Spodobała mi się legenda o uwięzionej tam Dorocie, której pies przynosił resztki jedzenia.

            Tym akcentem zakończyła się nasza wycieczka. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w McDonald's, gdzie napełniliśmy brzuszki.

            W autobusie nasze wychowawczynie zorganizowały nam konkurs wiedzy o parku.

            Wycieczkę uważam za bardzo udaną. Miło spędziliśmy razem czas i mogliśmy poznać miejsca historyczne oraz piękno przyrody.

            Inga

          • Warsztaty profilaktyczne

          • W naszej szkole odbyły się zajęcia profilaktyczne prowadzone przez trenerów z Centrum Działań Profilaktycznych z Wieliczki.

            Uczniowie klas I–IV uczestniczyli w programie „Gadki” – były to ciekawe i dostosowane do wieku dzieci zajęcia dotyczące bezpieczeństwa, emocji, wyznaczania granic oraz reagowania w sytuacjach budzących niepokój. Dzieci aktywnie brały udział w spotkaniach i chętnie dzieliły się swoimi spostrzeżeniami.

            Z kolei uczniowie klas V–VI wzięli udział w programie „Debata”, którego celem było zwrócenie uwagi na znaczenie podejmowania świadomych decyzji, budowania pewności siebie oraz profilaktyki uzależnień. Zajęcia miały formę rozmów, ćwiczeń i wspólnej wymiany opinii.

            Dziękujemy pani Milenie za wartościowe spotkania, a uczniom za zaangażowanie i aktywny udział.

          • Wycieczka edukacyjno - przyrodnicza do Chaty Przygody 

          • Wycieczka edukacyjno - przyrodnicza do Chaty Przygody 
            Uczniowie klas I wyruszyli na wycieczkę do Chaty Przygody, która znajduje się w lesie. Juz od pierwszych chwil czekały na nich aktywności, które łączyły ruch, współpracę i poznawanie tajemnic lasu. Po dotarciu autokarem na parking rozpoczęła się zabawa w podchody. Zadaniem uczniów było odnalezienie leśnych zwierząt, które " wypadły " pani z koszyka podczas wędrówki. Dzieci z ogromnym zaangazowaniem szukały ukrytych maskotek, ćwicząc spostrzegawczość i utrwalając wiedzę o mieszkańcach lasu. Po dotarciu do Chaty Przygody przyszedł czas na swobodna zabawę na terenie ośrodka. Największym zainteresowaniem cieszyły się tyrolka, kuchnia błotna i tor przeszkód, które pozwoliły dzieciom na ruch, kreatywność i wspólna zabawę. Kolejnym punktem programu były warsztaty przyrodnicze. Uczniowie wyruszyli w teren, aby poszukać śladów jelenia, podczas których poznawali tropy oraz ciekawostki o tych zwierzętach. Nie zabrakło czasu na pieczenie kiełbasek przy ognisku. Wycieczka dostarczyła uczniom nie tylko wiedzy przyrodniczej, ale także okazji do integracji, ruchu  i wspólnej zabawy. Był to dzień pełen przygód, uśmiechu i nowych doświadczeń.

          • Program edukacyjny „Bezpieczne Dzieci”.

          • 26 maja w Szkołe Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Piekielniku odbyło się spotkanie poświęcone realizacji programu edukacyjnego „Bezpieczne Dzieci”.

            Program, realizowany od 2025 roku na terenie Miasta i Gminy Czarny Dunajec, obejmuje niezwykle ważne zagadnienia związane z bezpieczeństwem i edukacją najmłodszych mieszkańców naszej gminy. Program realizowany jest w ramach działań z zakresu ochrony ludności i obrony cywilnej.

            W ramach działań uczniowie zdobywają wiedzę i praktyczne umiejętności z zakresu:

            bezpieczeństwa w ruchu drogowym

            pierwszej pomocy przedmedycznej

            obsługi defibrylatora AED

            podstaw ochrony ludności

            rozpoznawania zagrożeń, w tym uzależnień.

            Dzięki realizacji programu udało się wyposażyć wytypowane szkoły podstawowe, przedszkola oraz jednostki organizacyjne Miasta i Gminy Czarny Dunajec w nowoczesne defibrylatory AED.

            Ważnym elementem projektu był również zakup pojazdów UTV/ATV dla części jednostek OSP z terenu naszej gminy, co znacząco wpłynie na poprawę bezpieczeństwa i skuteczność działań ratowniczych.

            Serdeczne podziękowania kieruję do wszystkich osób i zaangażowanych w realizację programu „Bezpieczne Dzieci”. Dzięki wspólnej pracy budujemy bezpieczniejszą przyszłość dla naszych dzieci i całej społeczności.

            #BezpieczneDzieci #czarnydunajec #Piekielnik #bezpieczeństwo #edukacja #pierwszapomoc #AED #OSP #RazemDlaBezpieczeństwa

            Miasto i Gmina Czarny Dunajec

            Wyświetl mniej

          • Wycieczka do Oświęcimia

          • 22 maja w piątek uczniowie klas 7 i i 8 udali się na wycieczkę do Oświęcimia i Pszczyny.

            Odwiedzili Muzeum Auschwitz-Birkenau, gdzie uczestniczyli w ważnej lekcji historii, pełnej refleksji o okrucieństwie II wojny światowej.

            Natomiast w drodze powrotnej udali się do Zamku

            w Pszczynie. Tam mogli poczuć klimat dawnych czasów i zachwycić się jego pięknem.

            Był to intensywny dzień. Wniósł zadumę, ale też radość ze wspólnie spędzonego czasu.

          • DaSieMagedon

          • Serdecznie gratulujemy naszej uczennicy Kasi Łaś z klasy VI, która zajęła I miejsce, tworząc logo festynu „DaSieMagedon”.

            Jesteśmy bardzo dumni i życzymy dalszych sukcesów! 🎉👏

          • 🏃‍♀️🏃‍♂️ Gminne zawody lekkoatletyczne klas VII–VIII 🏅

          • 19 maja na stadionie w Czarnym Dunajcu odbyły się gminne zawody lekkoatletyczne dla uczniów klas VII i VIII. Nasi uczniowie rywalizowali indywidualnie oraz drużynowo w kon-kurencjach biegowych, rzutowych i skocznościowych.

            🏆 Wyniki drużynowe:
            🥈 II miejsce – drużyna dziewcząt
             IV miejsce – drużyna chłopców

            Wyniki indywidualne:
            🥇 Katarzyna Sarniak – I miejsce w skoku w dal (4,50 m)
            🥈 Jowita Świętek – II miejsce w pchnięciu kulą
            🥉Gabriela Serwińska - III miejsce w biegu na 100m
            🥉 Wiktoria Cieślak – III miejsce w skoku w dal (4,18 m)
            🥉Kacper Małysa – III miejsce w skoku w dal (około 4,80m- nie ma jeszcze oficjalnych wyników)
            IV m-ce biegu na 600m – Amelia Nowak (2:07min)
            IV m-ce w pchnięciu kulą – Bartek Kąś
            IV m-ce w biegu na 300m – Tomasz Siodłak (49,37s)
            VI m-ce w biegu na 300m – Jakub Urbaś (50,87s)

            Dobrze zaprezentowały się również nasze sztafety 4x100 m, które wywalczyły 🥈 II miejsca.
            Pechowo zakończył zawody Grzegorz Kościelak. Mimo bardzo dobrych skoków w granicach 5,30 m, wszystkie próby zostały uznane za spalone, co pozbawiło go szansy na złoty medal.

            Gratulujemy wszystkim zawodnikom 💪🏅Życzymy kolejnych sukcesów!

          • Trójbój i czwórbój lekkoatletyczny - Ośrodek Nowy Targ

          • Trójbój i czwórbój lekkoatletyczny

            W piątek 15 maja uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zawodach trójboju i czwórboju lekkoatletycznego na etapie Ośrodka Nowy Targ. Były to eliminacje powiatowe.

            Choć tym razem kończymy rywalizację na tym etapie, nasi uczniowie wykazali zaangażowanie, sportowego ducha i wolę walki

            Najlepsze wyniki indywidualne w trójboju osiągnęły dziewczęta z klas IV:

            I miejsce – Inga Wójcik

            III miejsce – Wiktoria Łuka
            W skład drużyny dziewcząt trójboju weszły również: Milena Szlachta, Nela Oskwarek oraz Alicja Kadłubek.
            Dziewczęta zajęły II m-ce za drużyną z Cichego.

            Duży sukces odniosła również drużyna dziewcząt w czwórboju, która wywalczyła III miejsce drużynowo (Amelia Urbaś, Anita Serwińska, Klaudia Mierzwa, Katarzyna Łaś,Patrycja Łaś, Wiktoria Zachemska)! Tutaj najjlepsze miejsce - VI - zajęła Amelia Urbaś.

            W trójboju nagrodzeni dyplomami za miejsca zostali:

            - Piotr Szuba - IV m-ce

            - Bartek Śmiech - V

            - Jakob Schlaeger - VI
            W skład naszych trójboistów weszli również Mikołaj Piekielnicki  oraz Daniel Gombarczyk.

            Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów sportowych!

            Pokaż mniej

          • MAŁE ROBOTY – WIELKIE POMYSŁY

          • MAŁE ROBOTY – WIELKIE POMYSŁY

            Nowoczesna edukacja może trafić do dzieci z naszego regionu!

            Projekt „Małe Roboty – Wielkie Pomysły” bierze udział w Budżecie Obywatelskim Województwa Małopolskiego pod numerem:

            MPD28

            Celem projektu jest stworzenie nowoczesnych możliwości nauki dla uczniów klas 1–3 poprzez zajęcia z robotyki i programowania. Dzięki projektowi dzieci będą mogły rozwijać logiczne myślenie, kreatywność, współpracę oraz umiejętności technologiczne już od najmłodszych lat.

            W ramach zadania planowany jest zakup:

            robotów edukacyjnych

            tabletów

            organizacja szkoleń dla nauczycieli

            Festiwal Robotyki w Orawskie Centrum Kultury w Jabłonce

            Projekt obejmuje:

            Szkołę Podstawową nr 1 w Jabłonce

            Szkołę Podstawową w Piekielniku

            Szkołę Podstawową nr 1 w Spytkowicach

            Szkołę Podstawową nr 2 w Lipnicy Wielkiej

            Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kościelisku

            Co ważne — z pracowni i zajęć będą mogli korzystać także uczniowie innych szkół z terenu objętych gmin.

            Wartość zadania: 250 000 zł

            To inwestycja w przyszłość dzieci i rozwój nowoczesnej edukacji w naszym regionie.

            Głosowanie trwa do 15 czerwca 2026 roku.

            Zagłosuj na projekt MPD28 i pomóż nam wspólnie zrealizować ten pomysł!

            Link do głosowania znajdziesz w komentarzu. #stemorawa #budzetobywatelski

             

          • Budżet Obywatelski Województwa Małopolskiego

          •  

             

             

            BO Małopolska

            16 mln zł na realizację zadań – wybierz z nami zwycięskie projekty

            15 maja startuje głosowanie w 9. edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Na liście zadań jest aż 155 projektów. Zagłosować może każdy mieszkaniec Małopolski, który ukończył 16 lat. Na zwycięskie zadania realizowane w 2027 roku ZWM przeznaczył 16 mln złotych. Głosowanie trwa od 15 maja do 15 czerwca.

             

            Czas wybrać najlepsze pomysły!

            Rozpoczyna się głosowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego – inicjatywy, dzięki której mieszkańcy regionu mają realny wpływ na to, jak wygląda ich najbliższe otoczenie i jakie projekty zostaną zrealizowane w kolejnych latach.

            Dotychczasowe edycje przyniosły imponujące efekty. Zrealizowano aż 511 projektów, które znacząco wpłynęły na jakość życia w regionie. Wśród nich znalazły się m.in. zakupy defibrylatorów AED, wyposażenie zespołów regionalnych w stroje i instrumenty, powstanie książkomatów i stref wypoczynku przy bibliotekach, budowa chodników przy drogach wojewódzkich, a także organizacja zajęć dla dzieci i seniorów oraz licznych wydarzeń kulturalnych, sportowych i edukacyjnych. W 2025 r. dzięki zaangażowaniu aż 13,5 tysiąca mieszkańców przeznaczono 1 milion złotych na zakup nowoczesnego sprzętu rehabilitacyjnego dla Wojewódzkiego Szpitala Rehabilitacyjnego im. dr. S. Jasińskiego w Zakopanem.

            W tegorocznej edycji Małopolanie mają do wyboru aż 155 projektów – w tym 35 zadań o zasięgu ogólnowojewódzkim oraz 120 regionalnych. Wśród nich znajdują się:

            • 27 zadań z Regionu Krakowskiego Obszaru Metropolitalnego,
            • 36 zadań z Regionu Małopolska Południowa,
            • 21 zadań z Regionu Małopolska Zachodnia,
            • 36 zadań z Regionu Tarnowskiego.

            Pełne listy projektów wraz z ich opisami dostępne są na stronie internetowej bo.malopolska.pl. To właśnie tam można również znaleźć kartę do głosowania do samodzielnego wydruku oraz skorzystać z wygodnej platformy do oddania głosu online.

            Wśród 155 propozycji znalazły się inicjatywy skierowane do różnych grup mieszkańców – dzieci, młodzieży, seniorów oraz osób zainteresowanych lokalną kulturą i tradycją. Nie brakuje projektów edukacyjnych, sportowych, turystycznych, rowerowych czy prozdrowotnych. Wiele z nich koncentruje się także na poprawie bezpieczeństwa, rozwijaniu pasji i podnoszeniu komfortu codziennego życia.

            Budżet Obywatelski Województwa Małopolskiego to realne narzędzie zmiany, które oddaje decyzję w ręce mieszkańców. Każdy zgłoszony projekt to odpowiedź na konkretne potrzeby lokalnych społeczności – od bezpieczeństwa, przez edukację, po rozwój pasji i integrację. Cieszy nas tak duże zaangażowanie Małopolan i różnorodność tegorocznych propozycji – mówi Łukasz Smółka – Marszałek Województwa Małopolskiego.

             

            Oddaj dwa Głosy – warto!

            Oddać głos można w terminie od 15 maja do 15 czerwca. Warto pamiętać, że każdy Małopolanin ma do dyspozycji dwa głosy:

            • Jeden na zadanie ogólnowojewódzkie – na te zadania może zagłosować każdy mieszkaniec województwa.  
            • Jeden na zadanie regionalne – na te zadania może zagłosować tylko mieszkaniec danego regionu np. na zadania z Regionu Małopolska Południowa, oddać głos mogą tylko mieszkańcy m. Nowy Sącz i powiatów: nowotarskiego, tatrzańskiego, limanowskiego, nowosądeckiego i gorlickiego.

            Pełen wykaz regionów możesz znaleźć w Regulaminie BO WM dostępnym na stronie bo.malopolska.pl. W przypadku, kiedy mieszkaniec oddał głos na zadanie z regionu, w którym nie mieszka, głos uznaje się za nieważny.

            Mieszkaniec ma maksymalnie 2 głosy – ale nie musi z tego prawa korzystać. Jeśli odda tylko 1 głos – na zadanie regionalne lub ogólnowojewódzkie, to zostanie on uznany za głos ważny. Niedopuszczalne są sytuacje, kiedy 1 osoba odda 2 głosy na jeden typ zadania lub w ogóle więcej niż 2 głosy. Przykładowo, jeśli mieszkaniec  odda 2 lub więcej głosów na zadania ogólnowojewódzkie, wszystkie te głosy zostaną unieważnione. Głos oddany na zadanie regionalne – o ile jest oddany prawidłowo – pozostaje ważny. Analogicznie  sytuacja wygląda, jeśli 2 lub więcej głosów jest oddane na zadania regionalne -  wszystkie te głosy będą nieważne. Głos oddany na zadanie ogólnowojewódzkie – o ile jest oddany prawidłowo – będzie uznany za ważny.

            To właśnie dzięki Państwa aktywności region rozwija się w sposób świadomy i bliski ludziom. Zachęcam do udziału w głosowaniu – wspólnie zdecydujmy, na co przeznaczyć 16 milionów złotych i jakie inicjatywy zostaną zrealizowane w najbliższym czasie – dodaje Marta Malec-Lech z ZWM.

             

            Zagłosuj w wybrany sposób !

            Są trzy sposoby na zagłosowanie:

            • Elektronicznie: przez Internet – na stronie bo.malopolska.pl  - narzędzie będzie aktywne na stronie od 15 maja.
            • Stacjonarnie: poprzez oddanie głosu na karcie i wrzucenie jej do jednej z urn zlokalizowanych w całej Małopolsce (na stronie bo.malopolska.pl znajdziesz wykaz lokalizacji miejsc do głosowania)
            • Poprzez oddanie głosu na karcie i wysłanie jej pocztą do siedziby urzędu marszałkowskiego z dopiskiem „Budżet Obywatelski” na jeden z podanych adresów:
              - Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego ul. Racławicka 56, 30-017 Kraków lub ul. Basztowa 22, 31-156 Kraków
              - Agenda Zamiejscowa w: Oświęcimiu, Tarnowie, Miechowie, Nowym Sączu, Nowym Targu, Suchej Beskidzkiej lub w Zakopanem.

            Uwaga: decyduje data wpływu do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego lub jednej z Agend Zamiejscowych – nie data stempla pocztowego na kopercie!

            Warto pamiętać, że w głosowaniu korespondencyjnym można w jednej przesyłce pocztowej przesłać więcej niż jedną wypełnioną kartę do głosowania pod warunkiem, że każda z przesłanych kart została podpisana własnoręcznie przez osobę głosującą (osobę, której dane osobowe zostały umieszczone na karcie) oraz została zabezpieczona przed przetwarzaniem danych osobowych przez osoby do tego nieupoważnione.

            Zagłosuj z domu !

            Najszybszym i najwygodniejszym sposobem głosowania jest głosowanie elektroniczne. Wystarczy odwiedzić stronę internetową bo.malopolska.pl, wypełnić podstawowe dane osobowe i w odpowiedniej zakładce zaznaczyć na jakie projekty chce się oddać swój głos. Szybko i wygodnie!

            Warto pamiętać, że możliwe jest głosowanie hybrydowe, tzn. przy użyciu dwóch różnych sposobów głosowania. Przykładowo – jeśli mieszkaniec na zadanie regionalne zagłosuje na karcie papierowej, którą wrzuci do urny, ale nie wskaże wtedy zadania ogólnowojewódzkiego, to może to zrobić później przez Internet (oddając tylko 1 brakujący głos).

             

            Kiedy poznamy zwycięzców?

            Wyniki 9. edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego poznamy jesienią – Zarząd Województwa Małopolskiego przyjmie listę zwycięskich zadań do 6 października 2026 r. Zwycięskie zadania będą mogły być realizowane od początku 2027 r.

             

            Masz pytania, chcesz wiedzieć więcej?

            W przypadku pytań do Państwa dyspozycji pozostają pracownicy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego odpowiedzialni za wdrażanie Budżetu Obywatelskiego – kontakt telefoniczny: (12) 61 60 536, (12) 61 60 982,  (12) 12 61 60 524, e-mailowy: bo@umwm.malopolska.pl 

            Elementy graficzne kampanii promującej głosowanie, a także szczegółowe informacje na temat projektu mogą Państwo znaleźć na naszej stronie internetowej: bo.malopolska.pl. Warto też polubić profil BO Małopolska na Facebooku – gdzie na bieżąco są wrzucane najważniejsze informacje związane z Budżetem Obywatelskim WM.

             

          • Dzień Piżamy

          • Dzień Piżamy w naszej szkole

            15 maja nasza szkoła zamieniła się w wyjątkowo przytulne i pełne uśmiechu miejsce!

            Samorząd Szkolny zorganizował Dzień Piżamy, podczas którego uczniowie przyszli do szkoły w piżamach, okazując wsparcie i solidarność dzieciom przebywającym w szpitalach.

            W trakcie wydarzenia odbyły się krótkie wywiady i rozmowy dotyczące zdrowego snu, odpoczynku oraz dobrych nawyków.

            W ankiecie przeprowadzonej wśród 20 uczniów:

            26% przyznało, że wysypia się bardzo dobrze i chodzi spać wcześnie,

            50% osób uważa, że ich sen mógłby być lepszy,

            24% osoby stwierdziły, że mają problemy z jakością snu.

            To pokazuje, jak ważny jest odpoczynek i dbanie o zdrowe nawyki każdego dnia.

            Dużym zainteresowaniem cieszyły się również przygotowane kąciki relaksu, w których dzieci mogły miło spędzić czas, odpocząć i dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o śnie i regeneracji.

            Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za zaangażowanie, pozytywną energię i wspólne tworzenie atmosfery pełnej życzliwości.

            Razem pokazaliśmy, że nawet mały gest może mieć wielkie znaczenie!

            - Samorząd Uczniowski

          • Ogólnopolski Konkurs Pieśni Religijnej „Śpiewajmy Panu”

          • W dniu 15 maja 2026 roku odbył się XXII Ogólnopolski Konkurs Pieśni Religijnej „Śpiewajmy Panu”, organizowany przez Publiczną Szkołę Podstawową Nr 1 SPSK im. św. Andrzeja Boboli oraz Przedszkole SPSK Nr 1 w Starem Bystrem.

            Nasza uczennica Nela Kusper zajęła I miejsce w kategorii klas IV–VIII.

            Serdecznie gratulujemy naszej Neli i życzymy dalszych sukcesów!

             

            Dziękujemy pani Renacie Lei za przygotowanie uczennicy do konkursu.

          • Wycieczka do Zakopanego

          • 6 maja klasy IIa i IIb udały się na wycieczkę do Zakopanego.

            Uczniowie odwiedzili cmentarz na Pęksowym Brzyzku, gdzie zapalili znicze i złożyli kwiaty na grobie patrona szkoły – Kornela Makuszyńskiego. Następnie udali się do Willi Opolanka, w której mieszkał pisarz, a później zwiedzili Muzeum Tatrzańskie.

            Pogoda dopisała, a wszyscy uczestnicy wycieczki wrócili do domu pełni wrażeń i w doskonałych humorach.

          • Mistrzostwa gminy Czarny Dunajec w tróboju i czwórboju lekkoatletycznym.

          • 🏃‍♀️🏃‍♂️ Gminne Mistrzostwa w Trójboju i Czwórboju Lekkoatletycznym

            5 maja 2026 r. na stadionie w Czarnym Dunajcu odbyły się Gminne Mistrzostwa dziewcząt i chłopców w trójboju oraz czwórboju lekkoatletycznym.

            Młodsi zawodnicy rywalizowali w trójboju, który obejmował rzut piłeczką palantową, bieg na 60 m oraz skok w dal. Starsi uczniowie, oprócz tych konkurencji, zmierzyli się także w biegu długim – chłopcy na dystansie 1000 m, a dziewczęta 600 m.

            Nasze reprezentacje zaprezentowały się znakomicie – wszystkie drużyny stanęły na podium i wywalczyły awans do kolejnego etapu zawodów! 👏

            🔹 Dziewczęta – klasy IV
            🏅 III miejsce drużynowo (Wiktoria Łuka, Inga Wócik, Alicja Kadłubek, Nela Kusper, Milena Szlachta)

            Indywidualnie:
            🥈 II miejsce – Wiktoria Łuka
            🥉 III miejsce – Inga Wójcik

            🔹 Chłopcy – klasy III–IV (Jakob Schlaeger, Bartłomiej Śmiech, Piotr Szuba, Daniel Gombarczyk, Mikołaj Piekielnicki)
            🏅 II miejsce drużynowo

            Indywidualnie:
            V miejsce – Jakob Schlaeger
            VI miejsce – Bartłomiej Śmiech

            🔹 Dziewczęta – klasy V–VI (Nela Kusper, Anita Serwińska, Klaudia Mierzwa, Patrycja Łaś, Wiktoria Zachemska)
            🏅 II miejsce drużynowo

            Indywidualnie:
            🥉 III miejsce – Nela Kusper
            IV miejsce – Anita Serwińska

            🔹 Chłopcy – klasy V–VI (Mateusz Świętek, Fabian Szymusiak, Sebastian Krupa, Bogdan Nowak, Krystian Kąś, Wojciech Głodziak)
            🏅 III miejsce drużynowo

            Gratulujemy wszystkim zawodnikom wspaniałych wyników i życzymy powodzenia na kolejnym etapie! 💪🍀

          • Gminny Konkurs Ekologiczny " Domek dla owadów"

          • "Domek dla owadów " Gminny Konkurs Ekologiczny organizowany przez Miasto i Gmina Czarny Dunajec z okazji Dnia Ziemi. 
            Konkurs miał na celu zwiększenie świadomości ekologicznej, promowanie postaw proekologicznych, rozwijanie kreatywności uczniów oraz zwrócenie uwagi na znaczenie owadów w przyrodzie. Uczniowie naszej szkoły Tola Okarmus, Tomasz Kożuch, Maksymilian Makuch, Sebastian Szymusiak oraz Adam Zwijacz otrzymali wyróżnienie za udział w konkursie budując domki dla owadów z materiałów naturalnych lub pochodzących z recyklingu. Gratulujemy!

          • Akademia z okazji Trzeciego Maja

          • Dziś w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Konstytucji 3 Maja. Uczniowie pięknie przygotowali część artystyczną pod czujnym okiem nauczycieli: pani Moniki Kalarus, pani Kingi Jagiełło oraz pani Renaty Lei.

            Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i wspaniałe występy! 👏