Uczniowie z klasy Ia i Ib wybrali sie na wycieczkę do Zakopanego. Najpierw zdobyli Rusinową Polanę i Wiktorówki. Odwiedzili też Sanktuarium Matki Boskiej Jaworzyńskiej. A w Zakopanem odwiedzili Park Iluzji, w którym wszystkie prawa fizyki nabierały innego znaczenia. Najważniejszym jednak punktem wycieczki było Muzeum Kornela Makuszyńskiego oraz cmentarza na Pęksowym Brzyzku, gdzie Kornel Makuszyński i jego żona zostali pochowani. Dzieci zdobyły wiele cennych informacji o naszym patronie. Wszyscy wrócili zmęczeni, ale bardzo zadowoleni i pełni wrażeń.
Aktualności
Wycieczka klas I
- 37
🏅 Dzień Sportu klas 4–8 – 19 czerwca 🏅
- 59
🏅 Dzień Sportu klas 4–8 – 19 czerwca 🏅
19 czerwca nasza szkoła tętniła sportowymi emocjami! Dzień Sportu dla klas 4–8 odbywał się jednocześnie na szkolnym Orliku, sali gimnastycznej oraz szkolnych korytarzach – wszędzie coś się działo, ponieważ przygotowano aż 17 konkurencji.
Uczniowie mogli sprawdzić się zarówno w grach drużynowych – piłce nożnej, siatkowej, koszykowej czy palancie – jak i w konkurencjach indywidualnych, takich jak: skoki przez skakankę, tor rowerowy, hula-hop, dart, rzuty do celu czy kozłowanie dwiema piłkami. Dzięki tak różnorodnym zadaniom każdy mógł znaleźć coś dla siebie i pokazać swoje mocne strony.
Wszystkie konkurencje były punktowane, a klasy zbierały punkty do wspólnej klasyfikacji. Liczyła się również frekwencja, która była naprawdę imponująca!
Po upalnym i intensywnym dniu wszyscy z niecierpliwością oczekiwali ogłoszenia wyników na chłodnym szkolnym korytarzu.
🥇 I miejsce – klasa VI
🥈 II miejsce – klasa VII
🥉 III miejsce – klasa V
IV miejscce - klasa IVb
V miejsce - klasa VIII
VI miejsce - klasa IVaNa zakończenie każdy uczestnik otrzymał słodki upominek 🍬
👏 Wielkie brawa dla wszystkich, którzy wzięli udział, dali z siebie wszystko i walczyli nie tylko o punkty dla swojej klasy, ale także o własne zdrowie, aktywność i dobrą zabawę!
Wirtualne laboratorium Empiriusz
W roku szkolnym 2025/2026 podczas lekcji chemii uczniowie z klasy VII i VIII pracowali z wykorzystaniem wirtualnego laboratorium Empiriusz. Dzięki nowoczesnemu narzędziu cyfrowemu mogli przeprowadzać doświadczenia w bezpiecznym środowisku, obserwować reakcje chemiczne oraz analizować ich wyniki. Zajęcia pozwalały na połączenie wiedzy teoretycznej z praktyką oraz rozwijanie umiejętności badawczych. Lekcje przebiegały w atmosferze aktywnego odkrywania i eksperymentowania.
" Przygody z Eko-skrzatem"
- 11
W dniu dzisiejszym uczniowie klas I - III wybrali się na spektakl ekologiczny " Przygody z Eko-skrzatem" . Celem przedstawienia było przypomnienie uczniom jak ważna jest troska o naszą planetę. Dzieci miały okazję utrwalić sobie wiele pojęć związanych z ekologia miedzy innymi co to jest recykling, jak należy dbać o Ziemię oraz jak segregować śmieci. Spektakl sprawił dzieciom wiele radosci jak również korzyści edukacyjnych. Wszyscy wrócili do szkoły zadowoleni.
Organizatorem spektaklu jest Miasto i Gmina Czarny Dunajec w ramach projektu pn. Wdrożenie Programu ochrony powietrza w Mieście i Gminie Czarny Dunajec.
Olimpiada Przedszkolna
- 71
Podstawy elektroniki na lekcjach informatyki
- 7
Podstawy elektroniki na lekcjach informatyki
Uczestnictwo w programie #LaboratoriaPrzyszłości stworzyło uczniom okazję na zapoznanie się z mikrokontrolerami Arduino UNO. Za pomocą Arduino mogli nie tylko pisać programy wykonywane przez mikrokontroler, lecz także budować rozmaite urządzenia współpracujące z mikrokontrolerem.Na lekcjach informatyki uczniowie zajęli się budową prostych układów elektronicznych. Do tego celu, poza płytką Arduino UNO, wykorzystali płytki stykowe, diody LED, przewody połączeniowe, rezystory, kondensatory, potencjometry i przyciski typu tact switch.
🏃♀️⚽ Dzień Sportu klas I–III ⚽🏃♂️
- 27
🏃♀️⚽ Dzień Sportu klas I–III ⚽🏃♂️
16 czerwca na szkolnym Orliku odbył się pełen emocji i sportowej rywalizacji Dzień Sportu dla uczniów klas I–III.
Wydarzenie rozpoczęło się od wspólnej rozgrzewki, którą dla poszczególnych klas przygotowali i przeprowadzili uczniowie klasy VIII. Następnie wszyscy uczestnicy wzięli udział w biegu wytrzymałościowym, który był pierwszą konkurencją sportową tego dnia.
Kolejnym punktem programu były mecze piłki nożnej rozgrywane pomiędzy drużynami poszczególnych klas. Po emocjonujących rozgrywkach klasyfikacja przedstawiała się następująco:
🥇 I miejsce – klasa IIa
🥈 II miejsce – klasa IIIb
🥉 III miejsce – klasa IIbNa uczestników czekało również wiele dodatkowych atrakcji przygotowanych przez ósmoklasistów. Uczniowie sprawdzali swoje umiejętności m.in. w skokach na skakance, rzutach do celu, kozłowaniu piłki, pokonywaniu toru przeszkód oraz innych sportowych konkurencjach.
Na zakończenie dnia wiele emocji wzbudziła konkurencja przeciągania liny, w której rywalizowały całe klasy. Najsilniejsza okazała się klasa IIb, jednak najważniejsze były dobra zabawa, wspólna rywalizacja i mnóstwo śmiechu, które towarzyszyły wszystkim uczestnikom.
Każdy uczeń otrzymał również pamiątkowy dyplom z wyróżnieniem swoich dwóch najlepszych wyników osiągniętych w przygotowanych konkurencjach.
To był dzień pełen ruchu, radości i sportowych emocji. Dziękujemy uczniom klasy 8 oraz wychowawcom najmłodszych klas pomoc i zaangażowanie oraz wspólnie spędzony czas! 👏🏅
Ścieżka sensoryczna
- 31
Ścieżka sensoryczna
Nauczyciele naszej szkoły przygotowali dla uczniów nowa i angażującą ścieżkę sensoryczna. Ścieżka została zaprojektowana tak, aby była atrakcyjna dla wszystkich uczniów, a jednocześnie stanowiła element wspierający terapię i rozwój dzieci objętych pomocą psychologiczno - pedagogiczną. Dzięki różnorodnym fakturom uczniowie mogą dostymulować sensorycznie swoje ciało, wzmocnić koncentrację i uwagę oraz wesprzeć samoregulację i wyciszenie. Tworząc ścieżkę, dbaliśmy o to, aby była bezpieczna, estetyczna i dostosowana do potrzeb dzieci o różnych możliwościach, szczególnie tych w młodszym wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. W naszej szkole stawiamy na kreatywne rozwiązania, które wspierają rozwój uczniów w sposób naturalny i przyjazny. Szczególnie dziękujemy Panu Piotrowi Kowalskiemu za pomoc podczas przygotowań.
Tęczowe zabawy
- 7
Tęczowe zabawy. Kolorowe i slodkie
Wycieczka klasy IIa
- 57
Dnia 11 czerwca klasa IIa udała się na wycieczkę do Nowego Targu. Uczniowie wzięli udział w warsztatach „Majsterkowo” – programie edukacyjnym sieci Castorama, skierowanym do dzieci, którego celem jest nauka pracy z narzędziami oraz rozwijanie kreatywności. Dzieci stworzyły piękne prace i z dużym zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach.
Następnie udali się na lotnisko, gdzie mogli wsiąść do szybowca oraz porozmawiać z pilotem. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali jego odpowiedzi na zadawane pytania.
Dzieci świetnie spędziły czas, bawiąc się również na placu zabaw. Wycieczka była bardzo udana i dostarczyła wszystkim wielu ciekawych wrażeń oraz nowych doświadczeń.
"Polska zaczyna się w mojej klasie"
- 13
"Polska zaczyna się w mojej klasie"
Klasa Ib zakończyła Ogólnopolski projekt edukacyjny " Polska zaczyna się w mojej klasie". Został przeprowadzony w celu budowania wspólnoty klasowej, rozwijania świadomości obywatelskiej oraz kształtowania dumy z bycia Polakiem. Uczniowie realizując pięć modułów tematycznych, stopniowo przechodzili od działań w obrębie swojej klasy i szkoły do poznawania społeczności lokalnej i ojczyzny. Poszczególne zadania dostarczyły dzieciom wielu cennych doświadczeń. Wzrosło ich poczucie tożsamości, odpowiedzialności za wspólne dobro i gotowość do działania. Uczniowie nauczyli się współpracy, podejmowania decyzji i okazywania szacunku dla tradycji i symboli narodowych. Realizacja projektu przyczyniła się do wzmocnienia więzi klasowych, rozwoju kompetencji społecznych oraz pogłębiania wiedzy o Polsce.
Zbieraj z klasą
Uwaga uwaga!!! Wielki powrót akcji!
Nie zdążyłeś za pierwszym razem? Masz kolejną szansę!
Rusza II termin zbiórki elektrośmieci!
Zbieramy wszystko co działało na prąd lub baterie: lodówka, pralka, TV/monitor, LCD, komputer, odkurzacz, toster, waga, klawiatura, drukarka, telefon, kamera, odbiornik radiowy, gra video, młynek do kawy, mikrofalówka, zabawka elektryczna.
Ważne! Sprzęt musi być kompletny, nie zdemontowany.
100% zysku ze zbiórki trafia bezpośrednio na potrzeby naszej szkoły. Każdy kilogram ma znaczenie!.
Sprzęt będzie odbierany przez pana Piotra Kowalskiego.
Termin zbiórki: 10 czerwiec – 30 wrzesień
Zrób porządek w domu i pomóż szkole zyskać nowe możliwości! Również, że przez cały rok zbieramy zużyte baterie – do pudełka w przedsionku szkoły.
Zachęcamy do zaangażowania się w akcję!!!
Rekrutacja do świetlicy szkolnej na rok szkolny 2026/2027
Rekrutacja do świetlicy szkolnej na rok szkolny 2026/2027
Informujemy, że w dniach od 01 do 30 czerwca 2026 r. prowadzimy zapisy do świetlicy szkolnej. Przypominamy że ważność karty zapisu wygasa z końcem każdego roku szkolnego, dlatego konieczne jest złożenie formularza na kolejny rok.
Wszystkie niezbędne dokumenty można pobrać w sekretariacie szkoły lub poniżej
🥉 Brąz dla naszych siatkarek plażowych! 🏐☀️
3 czerwca w Rabce odbyły się powiatowe zawody w piłce plażowej dziewcząt. Nasza drużyna wywalczyła udział w turnieju po wcześniejszym awansie z eliminacji gminnych, a w rywalizacji stanęło aż 8 najlepszych zespołów z całego powiatu nowotarskiego.
Turniej dostarczył wielu emocji i sportowej walki do ostatnich piłek. Nasze zawodniczki świetnie rozpoczęły zmagania, odnosząc dwa zwycięstwa w fazie grupowej. Choć nie udało się uniknąć jednej porażki z drużyną z Załucznego.
Emocje ptowarzyszyły również zawodniczką w meczu o III miejsce. W małym finale nasze siatkarki nie pozostawiły rywalkom złudzeń, sięgając po zasłużone zwycięstwo i miejsce na podium! 🏆
III miejsce w powiecie: Katarzyna Sarniak, Jowita Świętek i Amelia Nowak.Gratulujemy całej drużynie wspaniałego wyniku, sportowej postawy oraz godnego reprezentowania naszej szkoły. Jesteśmy z Was bardzo dumni! 👏💙
Projekt " Szkoła Szkole"
- 5
Nasza szkoła wzięła udział w projekcie „Szkoła Szkole”. Uczniowie, nauczyciele oraz rodzice zaangażowali się w pomoc dzieciom z Syrii. Dzięki wspólnym działaniom udało nam się zebrać kwotę 2700 zł.
Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom, uczniom i nauczycielom, którzy włączyli się w tę akcję i okazali swoje wielkie serce. Zebrane środki zostały pozyskane podczas szkolnych inicjatyw charytatywnych i zostaną przeznaczone na wsparcie dzieci dotkniętych skutkami wojny w Syrii.
Dziękujemy za każdy gest życzliwości, zaangażowanie i pomoc. Razem możemy więcej! ❤️
Dzień Dziecka w naszej szkole
- 38
Wczoraj w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Dziecka. Mimo deszczowej pogody nie zabrakło atrakcji i dobrej zabawy.
Ogromnym powodzeniem cieszyła się wata cukrowa, którą pan Józek przygotował dla wszystkich naszych uczniów. Uczniowie klas piątych i szóstych, zajmowali się malowaniem twarzy, zaplataniem warkoczyków oraz wykonywaniem tatuaży. Wiele radości sprawiły także baloniki, z których pani Kinga wyczarowywała prawdziwe cuda.
Serdecznie dziękujemy również Radzie Rodziców za zakup czekolad i wody mineralnej dla dzieci.
Uczniowie mieli także możliwość zabawy na sali gimnastycznej, a starsze koleżanki przygotowały dla nich liczne zabawy.
To był dzień pełen uśmiechu, radości i niezapomnianych wrażeń. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego wyjątkowego święta!
Wcieczka klas IVa i IVb do Ojcowskiego Parku Nrodowego
26 maja uczniowie klas IVa i IVb wzięli udział w wycieczce do Ojcowskiego Parku Narodowego.
1026 maja uczniowie klas IVa i IVb wzięli udział w wycieczce do Ojcowskiego Parku Narodowego.
A tak swoją przygodę w Ojcowie opisała jedna z uczestniczek wyjazdu:
Wyjechaliśmy około 8 rano spod naszej szkoły. Po 2 h byliśmy na miejscu, gdzie przywitał nas pan Paweł – nasz przewodnik.
Na wstępie opowiedział o Ojcowskim Parku, a mnie najbardziej zaciekawiło to, że w tym najmniejszym parku w Polsce jest aż 700 jaskiń.
Pierwszym punktem wycieczki był Zamek Kazimierzowski. Niestety najważniejszego budynku tam nie było. Zostały dwie wieżyczki i studnia. Następnie przeszliśmy długą ścieżką przez las aż do jaskini. Co ciekawe, były w niej pomieszczenia takie jak kuchnia i sypialnia, w których według legendy ukrył się Władysław Łokietek przed królem czeskim. Jest największą jaskinią parku. Moją uwagę szczególnie zwróciły skały, które jakby lały się z sufitu. Były to stalaktyty. W czasie I wojny światowej jaskinia ta służyła za schronienie miejscowej ludności.
Następnym punktem wycieczki była Brama Krakowska, która służyła dawniej za drogowskaz. Poinformowano nas, że z tego miejsca zostało 15 km do Krakowa.
Kolejnym przystankiem było źródło miłości. Legenda głosi, że jeżeli kobieta i mężczyzna napiją się wody w tym samym momencie, to będą razem na zawsze. Tuż obok była jaskinia, która służyła jako schronienie dla bydła podczas burzy. Podobno o północy otwiera się w niej przejście.
Następnie przemieściliśmy się pod Maczugę Herkulesa. Jej nazwa pochodzi od kształtu skały. Jest zbudowana z wapieni skalistych. Jest bardzo charakterystyczna i zrobiła na mnie wrażenie. Teraz rozumiem, dlaczego jest wizytówką Ojcowskiego Parku Narodowego.
W pobliżu stał Zamek w Pieskowej Skale. Spodobała mi się legenda o uwięzionej tam Dorocie, której pies przynosił resztki jedzenia.
Tym akcentem zakończyła się nasza wycieczka. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w McDonald's, gdzie napełniliśmy brzuszki.
W autobusie nasze wychowawczynie zorganizowały nam konkurs wiedzy o parku.
Wycieczkę uważam za bardzo udaną. Miło spędziliśmy razem czas i mogliśmy poznać miejsca historyczne oraz piękno przyrody.
Inga
Warsztaty profilaktyczne
- 1
W naszej szkole odbyły się zajęcia profilaktyczne prowadzone przez trenerów z Centrum Działań Profilaktycznych z Wieliczki.
Uczniowie klas I–IV uczestniczyli w programie „Gadki” – były to ciekawe i dostosowane do wieku dzieci zajęcia dotyczące bezpieczeństwa, emocji, wyznaczania granic oraz reagowania w sytuacjach budzących niepokój. Dzieci aktywnie brały udział w spotkaniach i chętnie dzieliły się swoimi spostrzeżeniami.
Z kolei uczniowie klas V–VI wzięli udział w programie „Debata”, którego celem było zwrócenie uwagi na znaczenie podejmowania świadomych decyzji, budowania pewności siebie oraz profilaktyki uzależnień. Zajęcia miały formę rozmów, ćwiczeń i wspólnej wymiany opinii.
Dziękujemy pani Milenie za wartościowe spotkania, a uczniom za zaangażowanie i aktywny udział.
Dzień Mamy
- 15
Dzień Mamy w klasie Ia i Ib
Wycieczka edukacyjno - przyrodnicza do Chaty Przygody
- 43
Wycieczka edukacyjno - przyrodnicza do Chaty Przygody
Uczniowie klas I wyruszyli na wycieczkę do Chaty Przygody, która znajduje się w lesie. Juz od pierwszych chwil czekały na nich aktywności, które łączyły ruch, współpracę i poznawanie tajemnic lasu. Po dotarciu autokarem na parking rozpoczęła się zabawa w podchody. Zadaniem uczniów było odnalezienie leśnych zwierząt, które " wypadły " pani z koszyka podczas wędrówki. Dzieci z ogromnym zaangazowaniem szukały ukrytych maskotek, ćwicząc spostrzegawczość i utrwalając wiedzę o mieszkańcach lasu. Po dotarciu do Chaty Przygody przyszedł czas na swobodna zabawę na terenie ośrodka. Największym zainteresowaniem cieszyły się tyrolka, kuchnia błotna i tor przeszkód, które pozwoliły dzieciom na ruch, kreatywność i wspólna zabawę. Kolejnym punktem programu były warsztaty przyrodnicze. Uczniowie wyruszyli w teren, aby poszukać śladów jelenia, podczas których poznawali tropy oraz ciekawostki o tych zwierzętach. Nie zabrakło czasu na pieczenie kiełbasek przy ognisku. Wycieczka dostarczyła uczniom nie tylko wiedzy przyrodniczej, ale także okazji do integracji, ruchu i wspólnej zabawy. Był to dzień pełen przygód, uśmiechu i nowych doświadczeń.
Archiwum Aktualności