Rodzice uczniów z oddziału 0a świętowali dzisiaj Dzień Mamy i Taty Za sprawą magii przenieśli się w bajkowy świat pełen wróżek, księżniczek, królewiczów i rycerzy
Aktualności
Dzień Mamy i Taty
Konkurs piosenki religijnej „Śpiewajmy Panu”,
Dnia 22 maja 2025 r. w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 1 SPSK im. Św. Andrzeja Boboli w Starem Bystrem odbył się konkurs piosenki religijnej „Śpiewajmy Panu”, skierowany do przedszkoli, szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych.
Z dumą informujemy, że nasza uczennica – Nela Kusper – zajęła II miejsce! 🥈Serdecznie gratulujemy Neli i życzymy dalszych sukcesów!
Do konkursu uczennicę przygotowała pani Renata Leja, której również dziękujemy za zaangażowanie i opiekę artystyczną. 👏
Trójbój lekkoatletyczny
Świetny wynik naszej drużyny chłopców na zawodach powiatowych w trójboju lekkoatletycznym :-)
2
22 maja na stadionie w Rabce odbyły się zawody w trójboju lekkoatletycznym. W rywalizacji wzięli udział uczniowie z klas IV i młodsi z 7 szkół naszego powiatu.Trójbój obejmował trzy konkurencje: bieg na 60 metrów, skok w dal oraz rzut piłeczką palantową.
Szczególnie udany dla naszych uczniów okazał się bieg na 60 metrów, w którym kilku zawodników uzyskało bardzo dobre czasy. Całkiem dobrze uczniowie poradzili sobie ze skokiem w dal, w którym poprawili swoje rekordy życiowe. W rzucie piłeczką wyniki były również przyzwoite. To wszystko pozwoliło naszej drużynie zdobyć II MIEJSCE i awansować do półfinałów wojewódzkich!
W skład naszej drużyny weszli: Krystian Kąś, Maciek Szczerba, Piotr Szuba, Fabian Szymusiak i Bartek Śmiech.
W poszczególnych konkurencjach najlepsze wyniki osiągnęli:
- w biegu na 60 m – Bartek Śmiech - 9,51s
- w skoku w dal – Fabian Szymusiak – 4,03 m
- w rzucie piłeczką palantową – Krystian Kąś - 30 m
Gratulujemy wszystkim zawodnikom udanego występu i życzymy powodzenia podczas zbliżających się półfinałów wojewódzkich.
Rozstrzygnięcie konkursów jubileuszowych „1000-lecie Królestwa Polskiego”
Z dumą informujemy, że uczennice naszej szkoły zdobyły wysokie miejsca w konkursach jubileuszowych „1000-lecie Królestwa Polskiego”
Jury Konkursu powołane w MCDN Ośrodek w Nowym Sączu dnia 13.05.2025r. doceniło prace naszych uczniów
👑 Konkurs dla przedszkoli
„Królewski symbol mocy – korona Bolesława Chrobrego”
III miejsce zajęła Zuzanna WójcikWyróżnienie otrzymała Oliwia Kąś
🖼️ Konkurs dla klas I–III
„Twarzą w twarz – portret Bolesława Chrobrego”II miejsce zajęła Tola Śmiech
Cieszymy się również, że w konkursie wziął udział nasz uczeń Antoni Jagiełło.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom.
Koziołek Matołek zawitał do Szkoły Podstawowej z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 3 w Płocku.
W kwietniu wędrujący Koziołek Matołek zawitał do Szkoły Podstawowej z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 3 w Płocku.
A oto relacja z tej przygody:
"Przed nami bardzo pracowity tydzień przygotowujemy się do przestawienia z okazji Światowego Dnia Ziemi. Wraz z dziećmi rozmawiałem jak ważna jest dla nas nasza planeta. Wspólnie postanowiliśmy dbać o nią oraz pamiętać, iż od każdego z nas zależy bardzo wiele.
Dokładnie 14 kwietnia 2025 r. odbyła się akademia dla klas I-IV z okazji Światowego Dnia Ziemi, cóż to było za widowisko pełne tańca, śpiewu i uśmiechów.
Działo się pięknie… 7 kwietnia wraz z uczniami klas III uczestniczyłem w zajęciach warsztatowych z zakresu profilaktyki uzależnień pod nazwą „Chcę być zdrowy i bezpieczny”. Punktem wyjściowym do rozmowy była bajka „Tajemnica zaginionej skarbonki”.
Razem decydowaliśmy decydowali, które z produktów spożywczych oraz które z zachowań są dla nich zdrowe. Poznaliśmy na czym polega mechanizm uzależnienia i dowiedziały się od czego można się uzależnić. Podsumowanie zajęć stanowiły pomysły – Co robić, aby być zdrowym i bezpiecznym? Projekt jest dofinansowany ze środków Gmina Miasto Płock.
Wraz z nadejściem kolejnego miesiąca zawitałem w Płocku dokładnie 10 kwietnia 2025 r. wraz z dziećmi wziąłem udział w X edycji konkursu świetlic szkolnych „Świetlicjada” uczniowie SP 3 zdobyli drużynowo I miejsce. Było wesoło i miło. Konkurs składał się z trzech etapów:
– sprawność myślowo-logiczna
– sprawność fizyczno- zręcznościowa (wraz z udziałem wychowawcy świetlicy)
– praca plastyczna
Do konkursu przystąpili uczniowie z dziewięciu Szkół Podstawowych z Płocka. Cieszę się, iż mogłem uczestniczyć w tym wielkim sukcesie!
8 kwietnia wraz z klasą 8 C wziąłem udział w warsztatach – Open Space Technology, które miały na celu zainspirowanie młodych formułą STEAM we własnym rozwoju i poszukiwaniu praktycznego zastosowania wiedzy.
W Płockim Parku Technologicznym młodzież naszej szkoły miała okazję do zadawania pytań zwycięzcom poprzednich edycji Explory, którzy podzielili się przepisem na sukces, tłumacząc m.in. kompetencje kluczowe XXI wieku 4K, zakładających: krytyczne myślenie, kooperację, kreatywność i komunikację. Zapoznali się ofertą edukacyjną najlepszych uczelni w swoim regionie i brali udział w warsztatach z tworzenia projektów STEAM, by wziąć do siebie sugestię, że innowacje powstają właściwie z trzech bodźców: zaciekawienia, pomysłu i emocji. To był dobry dzień!
Do zobaczenia w kolejnym…rozdziale "
Lekcja historii
Przez ostatnie tygodnie uczniowie klasy V pogłębiali wiedzę na temat stanów średniowiecznej Europy. Do tematu podeszli bardzo kreatywnie
Poznajemy kraje Unii Europejskiej
Uczniowie z oddziału 0a poznają kraje Unii Europejskiej. Dzisiaj byli we Włoszech i przygotowywali pyszną pizzę
Doświadczenia z wodą
- 3
Doświadczenia z wodą – nauka przez zabawę!
Uczniowie z wielkim zaangażowaniem przeprowadzali proste, ale efektowne eksperymenty z wodą, ucząc się przy tym o jej właściwościach. To doskonały sposób na rozwijanie ciekawości świata i zdobywanie wiedzy poprzez działanie!
V Gminny Konkurs Matematyczny
Serdecznie gratulujemy naszym uczennicom wspaniałych wyników podczas V Gminnego Konkursu Matematycznego, który odbył się w Szkole Podstawowej Nr 2 im. Jana Pawła II w Cichem.
Magdalena Zapotoczna z klasy VI – zajęła II miejsce w kategorii klas V–VI,
Zofia Lenart z klasy VIII – zdobyła III miejsce w kategorii klas VII–VIII.
Cieszymy się również, że naszą szkołę reprezentowała Wiktoria Gogolak z klasy VIII
Serdeczne podziękowania kierujemy do pani Paulinie Kubikovej oraz pani Doroty Mitręgi za przygotowanie uczennic do konkursu.
Uczymy się dodawać
- 6
Uczniowie klasy Ia poznają dodawanie w zakresie 20 z przekroczeniem progu dziesiątkowego.Do nauki wykorzystują wytłoczki po jajkach oraz kolorowe nakrętki, co pomaga im lepiej zrozumieć pojęcia matematyczne poprzez zabawę i działanie praktyczne.
Ogólnopolski Program Edukacyjny " Kubusiowi Przyjaciele Natury"
- 24
Klasa III b wzięła udział w XVI - tej edycji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego " Kubusiowi Przyjaciele Natury". Celem tego programu jest proekologiczna edukacja dzieci, która uczy jak troszczyć się o środowisko naturalne oraz jakie są podstawowe zasady ekologii. Uczniowie w ramach Dnia Ziemi poznali z Kubusiem jak chronić środowisko naturalne oraz co to jest recykling. Dzięki osi czasu mieli możliwość wyobrażenia sobie jak długo rozkładają się poszczególne rodzaje odpadów. W parach stworzyli plakat pokazujący drogę jaka musi przejść odpad aby otrzymać nowe życie, następnie prezentowali je na forum klasy. Utrwalili informację o parkach narodowych oraz mieli możliwość rozpoznania parku po dźwiękach jakie wydaję. Była to wspaniała lekcja przyrody.
Wycieczka do Bochni klas trzecich
- 59
Zimno, ...ale bez deszczu i wspaniale!Z niesamowitymi wrażeniami uczniowie klas IIIa i IIIb wrócili z wycieczki klasowej do Bochni, która miała miejsce 5 maja 2025r.Po godzinnej lekcji przyrodniczej i spotkaniu z pasjonatem i kolekcjonerem motyli z całego świata, który w niezwykle ciekawy sposób opowiadał o tych stawonogach, nasi uczniowie udali się do bocheńskiej tężni, a następnie do Kopalni Soli Bochnia. Multimedialna trasa turystyczna w podziemnych korytarzach kopalni znajdujących się na głębokości prawie 250 m pod poziomem terenu zrobiła na dzieciach ogromne wrażenie. Uczniowie przekonali się o tym, że praca górnika była bardzo ciężka i niebezpieczna, a wydobywane białe złoto przyczyniło się do rozwoju państwa polskiego w dawnych czasach. Emocje sięgnęły zenitu podczas przeprawy podziemnymi łodziami. Solanka była naprawdę słona! ;)Po pokonaniu około pięciu kilometrów solnymi korytarzami nadszedł czas na smaczny obiad, zakup pamiątek i zabawę na boisku sportowym w Komorze Ważyn. W końcu przyszła pora, aby za pomocą windy wydostać się na powierzchnię ziemi.To był mile spędzony czas i udany dzień!
Gminne zawody lekkoatletyczne
- 9
Gminne zawody lekkoatletyczne
W dniu 30 kwietnia na stadionie lekkoatletycznym w Czarnym Dunajcu odbyły się gminne zawody lekkoatletyczne, w których wzięli udział uczniowie szkół podstawowych z całej gminy. Naszą szkołę reprezentowały drużyny dziewcząt i chłopców, które spisały się znakomicie i wywalczyły pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej.
Zawody dostarczyły wielu emocji i pokazały wysoki poziom sportowy uczestników. Nasi reprezentanci wykazali się nie tylko doskonałą formą, ale również sportowym duchem walki i wzorową postawą fair play.
Powody do dumy dały nam również wyniki indywidualne w konkurencjach lekkoatletycznych.
W skoku w dal:
I miejsce - Katarzyna Sarniak (4,11 m), IV m-ce – Magdalena Gombarczyk (3,70 m), V m-ce - Wiktoria Cieślak (3,65 m),
V m-ce - Kacper Małysa (4,68 m).W biegu na 100 m:
II m-ce - Katarzyna Sarniak (14,67 s), V m-ce - Magdalena Gombarczyk (15,20 s),
II m-ce - Grzegorz Kościelak – (13,06 s), III m-ce - Łukasz Nowak – (13,24 s), VI m-ce Jakub Bysiek– (13,55 s).W biegu na 300 m:
III m-ce Łukasz Nowak (44,08 s), IV m-ce – Łukasz Żądlak (44,35 s), VI m-ce – Jakub Bysiek (45,38 s),
VI m-ce - Cieślak Wiktoria (55,55 s)W biegu na 600m:
II m-ce – Jowita Świętek (2:02,95), VI m-ce – Amelia Nowak (2:08,21)W pchnięciu kulą V m-ce zajął Jakub Bysiek (8,82 m)
Punkty dla drużyny zdobywali również:
- dla drużyny dziewcząt: Wiktoria Gogolak, Ewelina Cesarz, Alicja Kapuściarz, Magdalena Głodziak, Magdalena Czyszczoń, Martyna Prylińska,
- dla drużyny chłopców: Jakub Konik, Jakub Śmiech, Jakub Kusper, Tomasz Lenart, Bartek Kaś.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom wspaniałych wyników.
Akademia z okazji Trzeciego Maja
- 34
Akademia z okazji Święta Narodowego Trzeciego Maja
Dzisiejszy dzień był dla naszej społeczności wyjątkowy. Podczas uroczystej akademii, przygotowanej przez uczniów pod kierunkiem pani Kingi Jagiełło, pani Moniki Kalarus oraz pani Renaty Lei, która zadbała o oprawę muzyczną, nasi młodzi aktorzy z ogromnym zaangażowaniem przedstawili ważne wydarzenia z historii Polski. Przypomnieli nam, jak wielkie znaczenie mają wolność, naród i ojczyzna.
W trakcie uroczystości wręczono także nagrody w Gminnym Konkursie Historyczno-Plastycznym z okazji 1000-lecia koronacji Bolesława Chrobrego, którego organizacją zajęła się pani Kinga Jagiełło.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu!Dziękujemy serdecznie sponsorom za wsparcie wydarzenia:
- Da Grasso Jabłonka
- Kawiarnia Déjà Vu – Nowy Targ
- Pan Ignacy Polański – Strefa 701, Restauracja & Kręgielnia
XXI konkurs ortograficzny "Ortolandia" o Pióro Burmistrza Miasta i Gminy Czarny Dunajec
- 1
Serdecznie gratulujemy naszym uczennicom wspaniałych wyników podczas konkursu ortograficznego" Ortolandia" zorganizowanego w Szkole Podstawowej im. Brata Witalisa - Wojciecha Lei w Podczerwonem :
Milenie Szlachcie z klasy III a– za zajęcie I miejsca.
Oli Lenart z klasy VI – za otrzymanie wyróżnienia,
Zosi Lenart z klasy VIII – za zajęcie II miejsca,
Dziękujemy również nauczycielkom, pani Marii Zahorze i pani Ewie Tenerowicz, które przygotowały uczennice do udziału w konkursie i przyczyniły się do tego sukcesu.
Remont placu zabaw
Trwają intensywne prace na naszym placu zabaw – właśnie wysypujemy aż 75 ton nowego piasku! Już wkrótce przestrzeń ta stanie się jeszcze piękniejsza, bezpieczniejsza i bardziej przyjazna dla wszystkich dzieci.
Zebranie z rodzicami
Drodzy Rodzice!
Serdecznie zapraszamy na zebranie z rodzicami, które odbędzie się we wtorek 29 kwietnia 2025 r. o godzinie 16:00.Rozpoczniemy zebraniem ogólnym, na którym odbędzie się krótkie szkolenie dla rodziców pt. W poszukiwaniu straconego czasu.Zostaną także poruszone kwestie dotyczące Katechezy i Edukacji zdrowotnej.Następnie odbędzie się spotkanie z wychowawcami w klasach
Pokaz Eko-Mody naszych najmłodszych!
- 34
Dziś nasi najmłodsi uczniowie zaprezentowali wyjątkowe eko-stroje, które przygotowali wspólnie z rodzicami. Kreacje powstały z materiałów pochodzących z recyklingu – plastikowych butelek, gazet, kartonów, worków foliowych i wielu innych nietypowych surowców.
Pokaz był nie tylko okazją do świetnej zabawy, ale także doskonałą lekcją ekologii i kreatywności. Dzieci z dumą prezentowały swoje pomysłowe stroje, udowadniając, że moda może być przyjazna dla środowiska!
Wycieczka do Inwałdu
- 266
Dnia 24 kwietnia uczniowie klas pierwszych udali się na pełną atrakcji wycieczkę do Inwałdu. Pogoda dopisała, a dzieci wróciły zachwycone i pełne wrażeń.
Program wycieczki był niezwykle bogaty. Uczniowie wzięli udział w warsztatach garncarskich, odwiedzili Park Miniatur, bawili się w Lunaparku oraz uczestniczyli w zajęciach w Baśniowej Warowni. Dodatkowymi atrakcjami były: strzelanie z łuku, zabawa w laserowym labiryncie oraz przejazd kolejką do Mini Zoo, gdzie dzieci mogły obserwować i karmić zwierzęta.
Dzień ten był pełen nauki przez zabawę i na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników. Dzieci wróciły z wycieczki radosne, uśmiechnięte i pełne niezapomnianych wspomnień.
SZKOLNY KONKURS " NAJPIĘKNIEJSZY STROIK WIELKANOCNY".
We wtorek 15 kwietnia został roztrzygnięty SZKOLNY KONKURS " NAJPIĘKNIEJSZY STROIK WIELKANOCNY". Celem konkursu było przede wszystkim upowszechnianie oraz pielęgnowanie tradycji związanych ze Świętami Wielkanocnymi. Do konkursu wpłynęły 43 prace w 3 kategoriach wiekowych. Komisja powołana przez organizatora miała niełatwe zadanie, gdyż poziom prac był bardzo wysoki. W kazdej kategori komisja przyznała pierwsze, drugie, trzecie miejsca oraz wyróżnienia. Każdy uczestnik konkursu otrzymał pamiątkowy dyplom oraz drobną nagrodę. Wszystkie prace zostały przeznaczone do sprzedaży podczas szkolnego kiermaszu wielkanocnego. Serdecznie wszystkim gratulujemy i dziękujemy za udział.
Archiwum Aktualności