• RYMcerze

          • Dzisiaj w naszej szkole gościliśmy Rymcerzy Mocy! RYMcerze [RMC] Przybyli do nas z programem profilaktycznym "Nie zmarnuj swojego życia". Dziękujemy za bardzo wartościowy przekaz!

            Projekt jest skierowany do młodzieży w wieku od 13-19 r.ż. W ramach projektu prezes Fundacji Nie Zmarnuj Swojego Życia (Łukasz Bęś) i członek zarządu (Jonatan Blank) prowadzą spotkania połączone z mini-koncertem hip-hopowym. Ostrzegają uczniów przed konsekwencjami wprowadzania do organizmu używek, zachęcają do bycia sobą i do odkrywania swoich pasji.

            W ciągu dziewięciu lat Łukasz Bęś i Jonatan Blank dotarli do ponad 470 tysięcy młodych ludzi w ponad 1300 szkołach w Polsce i za granicą (USA, Kanada, Belgia, Wielka Brytania). Projekt powstał z inicjatywy prowadzących i Fundacji Edukacja z Wartościami.

          • Zabawa andrzejkowa

          • Zabawa 24.11

            Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.

            Samorząd Uczniowski jako główny organizator imprezy zorganizował ciekawe zabawy, w których uczniowie pokazali swoje umiejętności przede wszystkim taneczne.

            Czas pełen atrakcji przebiegał w miłej atmosferze.

          • Empiriusz

          • Teraz nowoczesne metody edukowania weszły także do naszej szkoły. #laboratoriaprzyszlosci.Uczniowie klas siódmych i ósmych podczas zajęć chemii mogą wykonywać doświadczenia, korzystając z wirtualnego laboratorium chemicznego Empiriusz zakupionego w ramach programu#LaboratoriaPrzyszłości @LaboratoriaPrzyszlosci.Uczeń wykonujący wybrane doświadczenie znajduje się w wirtualnej pracowni chemicznej, w pełni wyposażonej w odczynniki chemiczne, szkło laboratoryjne i sprzęt potrzebny do wykonywania doświadczeń chemicznych oraz instrukcje przygotowane do ich przeprowadzania. Uczniowie obserwujący pokaz na tablicy interaktywnej tworzą szczegółową notatkę z każdego doświadczenia. Uzupełniając Karty laboratoryjne opisują schemat doświadczenia, podają obserwacje, formułują wnioski  i rozwiązują wskazane zadania.Empiriusz to mobilne laboratorium chemiczne stworzone z wykorzystaniem innowacyjnej technologii rozszerzonej rzeczywistości (VR). Jest wyposażone w profesjonalny zestaw gogli VR i kontrolery. Umożliwia przeprowadzanie doświadczeń chemicznych zalecanych do realizacji w podstawie programowej chemii w szkole podstawowej.Pewnie jeszcze nie raz prowadzone z wykorzystaniem tego sprzętu lekcje będą bardziej atrakcyjne dla uczniów.

          • Zawody drużynowe w tenisie stołowym

          • Udany występ naszych tenisistów stołowych podczas zawodów indywidualnych rozbudził nasze apetyty na sukcesy podczas zawodów drużynowych. Nasi uczniowie nas nie zawiedli - "zgarnęli" prawie wszystkie pierwsze miejsca!

            I miejsce w kategorii dziewcząt rocznik 2008-2009 wywalczyły: Amelia Golak, Amelia Szymusiak, Emilia Szczepaniec

            I miejsce w kategorii dziewcząt rocznik 2010 i mł. zdobyły: Róża Ogonowska, Zosia Lenart, Wiktoria Gogolak

            I miejsce w kategorii chłopców rocznik 2010 i mł. wywalczyli: Jakub Kusper, Tomasz Lenart i Krystian Krupa.

            II miejsce w kategorii chłopców rocznik 208-2009 zdobyli: Patryk Szeliga, Bartłomiej Kąś, Maksymilian Gromczak.

          • "Pomoc Majce"

          • Drodzy Uczniowie, szanowni Rodzice! Kończymy akcje, których celem było zebranie funduszy na "Pomoc Majce". Jak zwykle okazaliście ogromne serca! Dziękujemy!

          • Gminne zawody w tenisie stołowym

          • Dzisiaj nasi sportowcy zaliczyli bardzo dobry występ podczas gminnych zawodów indywidualnych w tenisie stołowym Zawody odbyły się na hali sportowej w Czarnym Dunajcu i wzięło w nich udział 9 szkół naszej gminy.

            W każdej kategorii mieliśmy swojego reprezentanta na podium!

            Miejsce I zajęła Amelia Golak /dziewczęta rocznik 2008-2009/,

            miejsce II /dz. 2010 i młodsze/ - Róża Ogonowska,

            miejsce II /chł. 2008-2009/ - Patryk Szeliga,

            miejsce II /chł. 2010 i młodsi/ - Jakub Kusper

            Dyplomami za miejsca IV-VI zostali nagrodzeni: Zosia Lenart (IV), Emilia Szczepaniec (IV), Bartek Kąś (V), Amelia Szymusiak (VI), Tomasz Lenart (VI)

            Wielkie brawa!!!

          • Konkurs patriotyczny

          • Z radością informujemy, że naszej uczennicy

            Neli Kusper przyznano Nagrodę Starosty Nowotarskiego w X Powiatowym Konkursie Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej im. Feliksa Gwiżdża w Odrowążu.

            Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

          • Projekt grantowy pn. „Małopolska Tarcza Antykryzysowa – Pakiet Edukacyjny II

          • Gmina Czarny Dunajec otrzymała dofinansowanie projektu grantowego
            pn.
            Małopolska Tarcza Antykryzysowa – Pakiet Edukacyjny II. Realizacja wsparcia szkół
            i placówek oświatowych grant 3 w ramach 10 Osi Priorytetowej Wiedza i Kompetencje Działanie 10.1 Rozwój Kształcenia Ogólnego Poddziałanie 10.1.6 Cyfryzacja Szkół Prowadzących Kształcenie Ogólne, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 – 2020. Zarząd Województwa Małopolskiego na posiedzeniu w dniu 11 października 2022 r. zatwierdził  
            Uchwałą Nr 1774/22 listę rankingową tj. listę Wniosków o przyznanie grantu zakwalifikowanych do otrzymania dofinansowania .

            Projekt „Granty 3” ma na celu zniwelowanie u uczniów skutków pandemii COVID-19 poprzez wielowymiarowe wsparcie szkół i placówek systemu oświaty prowadzących kształcenie ogólne  w zakresie edukacyjnym i psychologicznym wspomagającym edukację
            i rozwój uczniów
            .

            Gmina Czarny Dunajec otrzymała dofinansowanie w kwocie 119 897,10 zł (100% wnioskowanej kwoty) na zajęcia wyrównawcze z zakresu rozwijania kompetencji kluczowych: matematycznych, rozwijających kompetencje uczenia się oraz  komunikowania się w języku obcym- język angielski. Projektem zostaną objęte następujące szkoły: Szkoła Podstawowa w Czarnym Dunajcu, Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego
            w Piekielniku, Szkoła Podstawowa im. Ks. Prof. Józefa Tischnera w Ratułowie.

            Podjęte działania mają na celu podnieść wyniki z egzaminu ósmoklasisty w tych placówkach oraz wyrównać braki u uczniów w wyżej wskazanym zakresie.

            Rekrutacji do projektu dokonują dyrektorzy poszczególnych szkół, na podstawie deklaracji uczestnictwa oraz zgód podpisanych przez rodziców/ opiekunów prawnych.