• Pączek dla Afryki

• Dzięki wielkiemu sercu Państwa Heleny i Józefa Lenart mogliśmy zorganizować  akcję Pączek dla Afryki " Zebrane pieniądze  pomogły opłacić leczenie szpitalne pani Felicji Dankwa w Wenchi z Ghany.

Dziękujemy!!!

• Zabawa karnawałowa

• W środę w naszej szkole odbyły się dyskoteki karnawałowe. Zabawy dla wszystkich prowadziły różowe kowbojki, czyli dziewczęta z Samorządu Uczniowskiego.

Wybieraliśmy też króla i królową balu w klasach I-III, IV-V i VI-VIII, czyli najaktywniejsze tanecznie osoby na parkiecie :-)

• " Szkolne Przygody Gangu Mocniaków "

Klasa IIB przystąpiła do programu edukacyjnego organizowanego przez sieć sklepów Biedronka " Szkolne Przygody Gangu Mocniaków ". Celem programu było przekazanie dzieciom wiedzy na temat roli składników odżywczych oraz zachęcenie do jedzenia różnorodnych i zbilansowanych posiłków zgodnie z zasadami talerza zdrowego żywienia. W części teoretycznej klasa miała możliwość poznać co to są składniki odżywcze, talerz zdrowego żywienia oraz 5 grup produktów, które powinny znaleźć się w codziennej diecie człowieka. Natomiast w części praktycznej angażując swoje zmysły poznawali produkty spożywcze, następnie wspólnie przygotowali propozycje drugiego śniadania, tworząc swój własny talerz zdrowego żywienia. W menu nie mogło zabraknąć zdrowej pasty jajecznej z awokado, soków owocowo - warzywnych czy też przekąsek marchewkowych z humusem. Wszyscy z uśmiechem przystąpili do smakowania. Była to wspaniała lekcja dla zdrowia.

• Warsztaty profilaktyczne

• W naszej szkole odbyły się warsztaty profilaktyczne dla uczniów klas V-VIII prowadzone przez trenerów z Centrum Działań Profilaktycznych w Wieliczce. Tematyka poruszana podczas zajęć w klasach to „ Zaplątani w sieci” ,” Bunt to grunt” .Dodatkowo  trenerzy przeprowadzili szkolenie dla rodziców i nauczycieli pt. „Dzieci w sieci”.

• PixBlocks

• Ferie feriami, jednak zaraz zaczyna się nowy semestr! Zapraszamy naszych uczniów na semestralne kursy ONLINE z kodowania i nie tylko, z 15-procentową zniżką - wspólnie z @PixBlocks - nauka programowania dla dzieci i młodzieży !

Wybierz swój kurs online i skorzystaj z kodu: SEMESTR15%

KURSY SEMESTRALNE (15h) >> https://pixblocks.com/kursy-semestralne/

RODZICU, JEŻELI PODCZAS ZAKUPU, UŻYJESZ KODU SZKOŁY PP_SPPIEKIELNIK CZĘŚĆ WARTOŚCI KURSU WRÓCI DO NASZEJ SZKOŁY NA ZAKUP SPRZĘTU EDUKACYJNEGO!

Kod promocyjny SEMESTR15% wpisz w pole "Kod zniżkowy" w koszyku, a w kolejnym kroku podaj także kod szkoły w polu "Kod identyfikacyjny szkoły w Programie "Rozwijaj się z PixBlocks"".

• Szkoły Pełne Talentów

• Nasza szkoła brała udział w akcji " Szkoły Pełne Talentów" organizowanej przez Lidl Polska, za uzbierane talenciaki otrzymała Piramidę Zdrowego Żywienia. Jest to pomoc, która pozwoli nam promować zdrowy styl życia wśród dzieci. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wsparli naszą szkołę😊

• Bezpieczne ferie

• Gminny Konkurs Plastyczny pt. „ Wynalazcy, którzy zmienili świat”

Z radością informujemy, że nasza uczennica

Maja Konieczna zajęła I miejsce w Gminnym Konkursie Plastycznym

pt. „ Wynalazcy, którzy zmienili świat” zorganizowanym przez Szkołę Podstawową im. Brata Witalisa - Wojciecha Lei w Podczerwonem . Uczniowie biorący udział w konkursie mieli stworzyć pracę plastyczną dowolną techniką i przedstawić europejskiego wynalazcę lub jego wynalazek, który miał istotny wpływ na świat.  Do pracy należało dodać krótki opis, w języku angielskim lub niemieckim o wynalazcy i jego dokonaniach.

Serdecznie gratulujemy Mai i życzymy dalszych sukcesów.