• Dzień Ziemi

• Uczniowie klasy siódmej przygotowali informacje na temat Dnia Ziemi i ogłosili je przez szkolny radiowęzeł. Uwieczniliśmy tę chwilę nagrywając ją szkolnym aparatem fotograficznym zakupionym w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości @LaboratoriaPrzyszlosci.

• V edycja # SprzątamyDlaPolski

• Nasza szkoła wzięła udział w V edycji # Sprzątamy dla Polski  wydarzenie to zostało objęte honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego. Uczniowie klas I – VIII wyszli na sprzątanie terenu wokół szkoły i najbliższej okolicy.

• Wycieczka do Krakowa i Wadowic

• Dnia 20.04  klasy I a, b i III wybrały się na wycieczkę do Krakowa i Wadowic. Uczniowie udali się do Teatru Ludowego w Krakowie na spektakl pt. „Pipi”, Przedstawienie było ciekawe, aktorzy angażowali widownie do współtworzenia spektaklu. Dzieci były bardzo aktywne, śpiewały i tańczyły razem z aktorami. Po spektaklu udaliśmy się do Wadowic gdzie zwiedziliśmy Bazylikę Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny , a także Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II. Dzieci zwiedzały wystawę poświęconą życiu Ojca Świętego korzystając z  audiobooków. Po zakończeniu zwiedzania na dzieci czekała słodka niespodzianka w postaci  kremówek.

• Oferta pracy

• Szkoła Podstawowa im. K. Makuszyńskiego w Piekielniku zatrudni psychologa

Wymiar zatrudnienia - 9/22 od 1 września 2023 r.

Osoby zainteresowane proszone są o kontakt telefoniczny (0 18) 26 39 014 lub osobisty w szkole.

• Konkurs na „ Najpiękniejszą pisankę świąteczną"

• 5 kwietnia został rozstrzygnięty konkurs na „ Najpiękniejszą pisankę świąteczną ". W konkursie wzięło udział 52 uczniów z klas I- V. Bardzo dziękujemy rodzicom i uczniom za ogromne zaangażowanie oraz cudownie wykonane różnymi technikami pisanek. Gratulujemy wszystkim pierwszego miejsca.

• Zajęcia warsztatowe z „ nogodzieła”

• Nasza szkoła odpowiedziała na apel pani Ani Krupy i zorganizowała zbiórkę pieniężną dla małej Kamili Gil z Nowego Targu na Terapie genową w walce z SMA. Udało się wpłacić na skarbonkę 700 zł.

Pani Ania przeprowadziła zajęcia warsztatowe z „ nogodzieła” i wykonała z uczniami klasy szóstej i siódmej piękne świąteczne kartki. Dziękujemy serdecznie pani Ani , a także wszystkim którzy wpłacili pieniążki na ten cel

• Akcje charytatywne

• Kolejna paczka przygotowana przez naszą szkołę dla Fundacji Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio dzisiaj wyrusza w drogę Tym razem wspieramy trzy akcje: "Kup Pan szczotkę", "Położna w Afryce" oraz "Opatrunek na ratunek" i wysyłamy: 19 szczoteczek i 3 pasty do zębów, 52 sztuki nowej odzieży niemowlęcej, 100 pieluch tetrowych, 6 sztuk akcesoriów i kosmetyków niemowlęcych, 200 igieł, 135 kompresów, 20 opasek dzianinowych, 20 opasek elastycznych, 200 opatrunków, 60 przylepców, 300 rękawic nitrylowych i 200 strzykawek.

• Międzynarodowy Dzień Teatru.

• 27 marca świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Teatru. Z tej okazji uczniowie klas V i VI pojechali na przedstawienie pt. "W krainie mitów". Spektakl okazał się nie tylko wartościową lekcją mitologii, ale również humorystyczną parodią współczesnego ucznia.