Drodzy Rodzice!
Serdecznie zapraszamy na zebranie 18 września 2024r
Zebranie odbędzie się o godzinie 16.00 na dolnym korytarzu, następnie spotkanie z wychowawcami w klasach.
Drodzy Rodzice!
Serdecznie zapraszamy na zebranie 18 września 2024r
Zebranie odbędzie się o godzinie 16.00 na dolnym korytarzu, następnie spotkanie z wychowawcami w klasach.
Rozpoczęła się kolejna edycja programu Lidla "Szkoły pełne talentów".
Do tej pory nasza szkoła otrzymała zestaw do nauki XXL –energia słoneczna oraz piramidę zdrowego żywienia
Dziękujemy za Państwa wsparcie w poprzednich edycjach i prosimy o pomoc w obecnej.
Talenciaki można wrzucać do oznaczonych skrzynek znajdujących się przy wejściu do szkoły lub przynosić do wychowawców.
Akcja trwa do 31.10.2024
Bodzinowska Dorota: czwartek 1305 – 14 05
Chlebek Józef :środa 1015-1115
Czyszczoń Damian: poniedziałek1120-1220
Data Ewa: poniedziałek 1250-1320,piątek1340--1410
Jagiełło Kinga: wtorek1030- 1130
Hopciaś Zygmunt: wtorek1000-1030-
Kalarus Monika:wtorek1405-1505
Karwacka – Kalinowska Aneta:czwartek 950- 1020
Kott Iwona: wtorek 935-1035
Komperda – Szelest Aleksandra:piątek 1405-1505
Klimczak Magdalena:środa1315-1415
Kubikova Paulina:środa1325-1425
Kusper Lucyna:wtorek 750-850
Leja Renata:wtorek 10 00- 1030, środa10 35- 1105
Limanówka Agnieszka : środa 800-900
Mitręga Dorota:poniedziałek 1315-1415
Ogonowska Anna:wtorek 1315 – 1350,,poniedziałek 1230—1315
Szatanik Renata:środa 730-800
Tenerowicz Ewa:środa1225- 1325
Bogdan Tyrybon :wtorek 730-830
Tyrybon Grażyna:piątek 845-9 45
Walkowska Stasiowska Joanna:poniedziałek 1200- 1300
Wójcik Barbara:środa 8 45-9 45
Zahora Maria:poniedziałek 8 35- -9 35-
Zwolińska Agnieszka: środa 1400- 1430
„Już pływam" 2024
Szkoła Podstawowa im. K. Makuszyńskiego w Piekielniku bierze udział w kolejnej edycji projektu pn. „Już pływam” w 2024 roku, w ramach zadania : Zagospodarowanie czasu wolnego dzieci i młodzieży, współfinansowanego ze środków Województwa Małopolskiego, na który Miasto i Gmina Czarny Dunajec pozyskała środki w kwocie 23 880,00 zł. Jego uczestnicy pod czujnym okiem instruktorów będą uczyli się pływać, na basenie w Chochołowskich Termach. Każda grupa będzie realizowała po 20 lekcji, 10 wyjazdów – 10 x 90 minut zajęć na basenie. W tym roku w projekcie udział bierze klasa IIb i IIIb. W ramach projektu dzieci mają zagwarantowany transport wraz z opieką. Planowany termin realizacji zajęć to 09.09.2024r. – 12.12.2024 r. Zakładamy że dzięki realizacji projektu dzieci nabędą podstawowe umiejętności pływackie, czas wolny będą spędzać aktywnie. Mamy nadzieję, że dzięki zajęciom poprawi się kondycja i ogólna sprawność fizyczna dzieci. Projekt jest szansą na zidentyfikowanie talentów sportowych, upowszechnianie kultury fizyczne,j a także promocji Małopolski jako regionu szczególnie przyjaznego dla uprawiania rekreacji i sportu.
6 września klasa VI wybrała się na Turbacz Pogoda byla wspaniała, a także nastroje. Uczniowie mogli wspólnie spędzić czas, poznać się bliżej, ale także podziwiać piękno gór.
Serdecznie zapraszamy na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego, które odbędzie się 2 września o godz. 8.00. w kościele św Jakuba Apostoła w Piekielniku. Nowy rok szkolny rozpoczniemy Mszą Św., a następnie udamy się do szkoły na spotkanie z panem dyrektorem i wychowawcami klas.
Zapraszamy Uczniów wraz z Rodzicami
Zdjęcia wykonane przez panią Annę Czerwień -foto-ana@wp.pl
Dziś na uczniów naszej szkoły już u samego progu czekała miła niespodzianka. Przywitał ich wesoło Koziołek Matołek, a także postać naszego patrona Kornela Makuszyńskiego, a to wszystko dzięki naszemu absolwentowi Witkowi Madziarowi Madziar - druk UV, który gratisowo wykonał przepiękne grafiki przy wejściu do naszej szkoły. Z całego serca dziękujemy
Tuż przed końcem roku śpieszymy z informacją, że 14 czerwca uczniowie klasy VI spędzali aktywnie czas w Tatrzańskim Parku Narodowym.Wędrowali Doliną Kościeliską aż nad Staw Smreczyński. Nie ominęli też Jaskini Mroźnej. Widoki były przepiękne, pogoda również, siły i humory dopisywały, chociaż niektórzy byli zawiedzeni, że nie spotkali niedźwiadka...
W czwartek zakończyliśmy wszystkie czytelnicze aktywności rozdaniem nagródnajwytrwalszym czytelnikom! Pora na podsumowanie:
Tytuł NAJAKTYWNIEJSZEGO CZYTELNIKA biblioteki szkolnej w tym roku szkolnym otrzymały: Inga Wójcik z kl. Il a w kategorii klas I-Ill i Weronika Kurańda z kl. Vlll w kategorii klas lV-VIII. Brawo
BINGO: wyzwanie z sukcesem ukończyło 16 osób, nagrodziliśmy książkami w drodze losowania sześcioro uczniów. Gratulujemy
Klub Pożeraczy Książek: wszystkie wyzwania zrealizowało ośmioro uczniów. Wszyscy otrzymali nagrody książkowe i gadżety czytelnicze
Książkowe wspaniałości-czytamy nowości : w międzyklasowym projekcie nagrodziliśmy pracę 6 uczniów. Można je zobaczyć na gazetce ściennej biblioteki szkolnej.
Klubik Czytelniczy "Z lekturką pod chmurką" gromadził co tydzień 16 uczniów klas I-lll. Dziękujemy za wspólną zabawę, pracowitość i kreatywność
W poniedziałek 17 czerwca swój Dzień Sportu obchodziły klasy I-III.
Uczniowie wzięli udział w przeróżnych konkurencjach i grach, więc każdy mógł znaleźć coś dla siebie.
Najwięcej emocji wywołały oczywiście mecze piłki nożnej. W mini turnieju klas I-III najlepsza okazała się klasa IIb, która zajęła miejsce I przed klasą IIIa.
Wszystkich uczniom gratulujemy udziału i sportowej postawy fair play.
Dnia 19 czerwca odbyło się wręczenie nagród za udział w konkursach organizowanych w naszej szkole: w konkursie matematycznym, z języka angielskiego, sportowym- szkolna liga piłki nożnej, w konkursie Mam Talent, w konkursie biblijnym- gdzie nagrodzono finalistkę etapu wojewódzkiego. Uczniowie otrzymali również nagrody za pracę w sklepiku szkolnym, w Samorządzie Szkolnym, a także za wzorową frekwencje roku szkolnym.
Wszystkim serdecznie gratulujemy.
Dnia 18 czerwca 2024r. w Szkole Podstawowej w Czarnym Dunajcu zorganizowano uroczystą galę, na której uczniowie z naszej gminy otrzymali stypendia motywacyjne Burmistrza Miasta i Gminy Czarny Dunajec. Jest to jednorazowe wsparcie finansowe przeznaczone dla najzdolniejszych uczniów, którzy osiągnęli średnią co najmniej 5,3.
Uczniowie z naszej szkoły, którym udało się taką średnią uzyskać to:
z klasy IV- Katarzyna Nowak, Mateusz Świętek, Oliwia Świętek, Kamila Molińska
z klasy V - Gabriela Serwińska, Aleksandra Lenart
z klasy VI- Kamil Dziubek, Anna Łaś
z klasy VII -Zofia Lenart
Docenieni zostali również laureaci i finaliści konkursów przedmiotowych organizowanych co najmniej na szczeblu wojewódzkim z naszej szkoły otrzymała ją Zofia Lenart.
Serdecznie gratulujemy wyróżnionym uczniom, a także ich rodzicom.
Ostatnie lekcje przed wakacjami odbyły się w plenerze. Klasa IIIb prowadziła obserwacje przyrodnicze na łące i w ogrodzie. Uczniowie mogli podziwiać polne i ogrodowe kwiaty, dokonywać klasyfikacji ogrodowych roślin uprawnych, a także rozpoznawać je po zapachu i dotyku. Niecodzienne zajęcia zakończyły się grillowaniem kiełbasek i zabawą w ogrodzie pełnym słońca i dziecięcych uśmiechów.
A oto kilka zdjęć z Pikniku kocykowego oddziałów zerowych.
We wtorek 18 czerwca uczniowie naszej szkoły poczuli prawdziwy powiew wakacji, a to za sprawą Dnia Hawajskiego, który zorganizował Samorząd Uczniowski.
Dzień rozpoczął się śniadaniem na trawie, podczas którego nie zabrakło egzotycznych owoców i oczywiście piknikowego nastroju
Następnie uczniowie wzięli udział w nauce tańca hawajskiego - hula oraz w różnych wakacyjnych konkurencjach oraz grach sportowych, podczas których mogli wykazać się współpracą w dążeniu do wspólnego celu.
Dnia 17 i 18 czerwca klasy ósme z naszej gminy brały udział w projekcie profilaktycznym pt. „Archipelag Skarbów”. Młodzież uczyła się współdziałania ze sobą, trenerzy przybliżyli młodzieży temat uczuć i emocji towarzyszących nastolatkom. W projekcie także uczestniczyli nauczyciele i rodzice.
W ostatnim tygodniu nauki klasa 3a wybrała się na wycieczkę do lasu. Główny celem wyjścia było utrwalenie i poszerzenie wiadomości i umiejętności związanych z roślinami i zwierzętami leśnymi oraz z pracą leśnika. Po rozwiązaniu 14 zadań uczniowie otrzymali certyfikaty "Pomocnik leśnika ". Na zakończenie zajęć w terenie była kiełbaska z ogniska.
Tuż przed wakacjami, 13 czerwca, w naszej szkole odbył się drugi z kolei konkurs Ja też mam talent. Uczniowie naszej szkoły mieli świetną okazję do zaprezentowania swoich zdolności w dowolnej dziedzinie. Mieliśmy występy zespołów instrumentalnych, wokalnych, wokalno-tanecznych, jak również solistów śpiewu, tańca oraz pokaz karate i prezentację rysunkuartystycznego. W przerwie na obrady jury, wystąpiła grupa 0a, jako zwycięzcy II nagrody w zeszłorocznej edycji. Zaprezentowali kosmiczneprzedstawienie, dzięki któremu przypomnieliśmy sobie planety Układu Słonecznego. Zabawa była przednia!
Nagrody otrzymali:
I miejsce ex aequo kapela Hop,cup z kl. 3a i Ania Czubar z kl. 2b
II miejsce Alicja Madziar z kl. 3a
III miejsce ex aequo klasa 3b, oraz Kuba Madziarz kl.1b
Wyróżnienia otrzymali:Piotra Basisty z kl 1b,Lila Śmiech, Wiktoria Łuka, Nela Oskwarek i Milena Szlachta z kl 2aMarysia Jarosz, Natalka Szczerba i Amelka Szymusiak z grupy 0b.
Wszystkim serdecznie gratulujemy!
Dnia 14.06. 2024 r. nasi uczniowie wzięli udział w spotkaniu z ekodoradcami z Urzędu Miasta i Gminy Czarny Dunajec. Zajęcia poprowadził pan Kamil, pani Agnieszka i pani Paulina, przybliżyli oni uczniom klas I- III temat związany z ochroną przyrody. Przypomnieli w jaki sposób należy właściwie segregować śmieci. Dzieci dowiedziały się dlaczego istotna jest segregacja.
Powered by aSc EduPage